Фізіотерапія - це сукупність методів лікування різних захворювань за допомогою фізичних факторів, таких як електричний струм, магнітне випромінювання, тепло, повітря, світло і багатьох інших.
Фізіотерапія - це невід'ємна частина періоду реабілітації після важких травм, а також паличка-виручалочка при хронічних захворюваннях різних органів.
Фізіотерапія активно розвивається. На сьогоднішній день існує маса різних методів, які дозволяють благотворно впливати як на організм в цілому, так і на локальні проблемні місця.
Кваліфікований фізіотерапевт за допомогою спеціального обладнання підбирає лікувальні процедури, враховуючи особливості пацієнта, його вік і стадію розвитку захворювання. Найбільш поширеними фізіотерапевтичними методами є:
- СМТ фізіотерапія,
- УВЧ фізіотерапія (вплив високочастотного магнітного поля),
- фізіотерапія магнітом,
- світлолікування,
- електрофорез,
- теплотерапія (парафін) та інші.
Фізіотерапевтичні процедури, як правило, безболісні і не викликають алергічних реакцій або інших побічних ефектів. Однак, більшість з них має протипоказання, тому дуже важливо проконсультуватися з лікарем фізіотерапевтом перед тим, як приступати до фізіолікування. Серед найпростіших методів фізіотерапія виділяє знайомі всім банки, компреси, прикладання грілки або ж навпаки міхура з льодом. Ці, здавалося б, елементарні процедури здатні надати приголомшливий ефект на стан організму.
Фізіотерапія в гінекології. Фізіотерапія використовується в лікуванні захворювань сечостатевої системи жінки. Серед найбільш поширених інтимних проблем, які допомагає усунути фізіотерапія, можна виділити:
- хронічні хвороби матки,
- рясні і болючі місячні,
- період клімаксу,
- реабілітація після операції на статевих органах,
- аменорея і інші.
Популярна фізіотерапія при вагітності. Це альтернативний метод лікарського лікування, яке запросто може нашкодити майбутній дитині. Особливо ефективними фізіотерапевтичні процедури можуть бути у випадку загрози переривання вагітності або загрози передчасних пологів. Також подібне лікування може благотворно впливати на загальний стан майбутньої мами, запобігаючи або усуваючи токсикоз.
Фізіотерапія при остеохондрозі. Фізіотерапія при остеохондрозі стала популярною завдяки можливості впливати на певні суглоби і кістки, не впливаючи при цьому на прилеглі тканини і органи. Даний метод лікування практично не викликає побічних ефектів. Фізіотерапевтичні процедури можуть застосовуватися як під час загострення захворювання, так і на всіх стадіях його розвитку. Серед таких процедур необхідно відзначити ударно-хвильову терапію, лазеротерапію, детензор-терапію, ультразвуковий і ультрафіолетовий вплив. Також в лікуванні остеохондрозу широко застосовується магнітна фізіотерапія.
Фізіотерапія в стоматології. В стоматології фізіотерапевтичні процедури стали застосовуватися відносно недавно. Як правило, вони спрямовані на прискорення періоду реабілітації після операцій на щелепі. Також такі процедури застосовуються в лікуванні періодонтиту, який може виникнути внаслідок пломбування зуба фосфат-цементом. Фізіотерапія в стоматології полягає в таких процедурах, як фонофорез, лазерна і магнітна терапія, а також СМТ-процедури та вплив інфрачервоного випромінювання. Фізіотерапія - це напрямок медицини, у якого безумовно є майбутнє, так як фізіотерапевтичні методи безпечні та ефективні в лікуванні найрізноманітніших захворювань людського організму.
Купити медичне обладнання для фізіотерапії в Україні - комапния Форамед