Спосіб діагностування кровотоку в певних тканинах, конкретних органах або всього організму в цілому має медичну назву - реографія. Метою даного виду дослідження є графічна реєстрація змін електропровідності конкретного органу, які спровоковані коливаннями пульсу кровотоку.
Результати, які мають вигляд графіка, отримуються в процесі маніпуляції, що виконується за допомогою відповідного апарату - реографа.
Оскільки кров, на відміну від інших структур організму характеризується найвищим рівнем електропровідності, то в період систолічного серцевого скорочення в органах, які розташовуються поруч, спостерігається приплив крові, отже, дані ділянки тіла будуть характеризуватися високою електропровідністю.
У період же розслаблення м'язу серця, здатність провідності струму буде низькою. Отримані результати, у вигляді кривої, що відображають коливання пульсу, називаються реограмою.
Деякі відомості про реографію:
Основою даного приладу є генератор, що виробляє електричний струм, а для переведення вимірювань, які набувають графічної форми, використовується спеціальна насадка. Фіксування реограми здійснюється при використанні спеціальних електродів, які накладаються на необхідні місця.
На початку здійснення реографії на певну ділянку шкіри хворого накладають прокладку з тканини, змочену в фізіологічному розчині, а потім електрод, це сприяє кращому їх зіткненню. Для того, щоб з необхідних ділянок шкіри прибрати жирову плівку, її обробляють спиртовим розчином.
Центральна реографія:
Дане обстеження передбачає виконання оцінки функціонування серця, за допомогою діагностування кровотоку аорти, а також вивчення легеневої артерії. Стан, а також скоротливу функцію серця можна визначити по наповненню кров'ю шлуночків.
Нормальною вважається реограма легеневої артерії, коли спостерігається полога висхідна ділянка, верхівка округлої форми з додатковою хвилею, маленької западиною і плавний спуск. Протягом виконання цього дослідження з урахуванням стану кровотоку в органах (легенях і серці) виділяють такі види реограмм:
• гіпертонічна - коли в судинах легенів спостерігається збільшений рівень тиску, при цьому крива характеризується крутим підйомом і таким же спуском, вершина її має круглу форму;
• гіперволемічна - підвищений обсяг кровотоку, про це свідчить показана на реограмі висока загострена крива, що має пологий спуск;
• гіповолемічна - знижена кількість кровотоку, крива характеризується висотою, що знижується, плоскою вершиною і низхідною ділянкою, що поступово знижується.
Крім того, при виконанні реографії можна здійснити оцінку стану кровообігу в поруч розташованих органах до поверхні тіла: нирок (реонефрографія) і печінки (реогепатографія). Дане дослідження при фізичному навантаженні з урахуванням виконання «навантажувальних проб» сприяє встановленню змін кровотоку.
Купити реограф компьютерний в Україні – компанія Форамед