Велоергометр - різновид електронного велотренажера з точним налаштуванням вимірювань навантаження, пройденої відстані, пульсу та інших показників тренування. Це інтелектуальний велотренажер. Контролюючи параметри тренування - вашу швидкість і серцевий пульс, він сам знижує або підвищує рівень опору педалей, залишаючи рівень навантаження незмінним. Або навпаки, знижує / збільшує навантаження, щоб протягом всього тренування незмінним залишався пульс. Вимірюється це навантаження в Ватах.
Технічні особливості велоергометра
Тренування на велоергометрі принципово відрізняються від тренувань на звичайному велотренажері. Навіть найсучасніший велотренажер з магнітною системою навантаження дозволяє вам лише виставити певний опір: магніти механічно наближаються до маховика. Залежно від того, наскільки близько розташовані магніти до маховика, його обертання легше чи важче. Однак будь-який механічний привід має досить низьку межу точності. При цьому ви можете обертати педалі так, як вам захочеться: повільно або, навпаки, - дуже швидко.
У велоергометрі механічний привід магнітів замінений електромагнітами. Комп'ютер велоергометра встановлює потрібне навантаження сам, причому дозує її дуже точно, здійснюючи безперервний зворотний зв'язок з тренуючим. Це дозволяє вести більш точний контроль за величиною енерговитрат, показниками роботи серця і судин, дихання та інші фізіологічні показників, точніше і швидше регулювати навантаження під час тренування.
Але найголовніша відмінність - це безпека і універсальність роботи на велоергометрі. На цьому кардиотренажере можуть займатися всі бажаючі без винятку. Причому не варто побоюватися посиленого навантаження на хребет або колінні суглоби - завдяки будові і посадці на велоергометрі, навантаження мінімальне. Недарма він розроблявся як медичний тренажер для терапевтичних і реабілітаційних цілей. Однак це не єдина відмінність від занять на звичайних велотренажерах.
Якщо говорити про відмінності самих велоергометрів, то вони діляться на дві великі категорії: вертикальні і горизонтальні. Горизонтальні велоергометри мають педальний блок, винесений вперед, а також сидіння зі спинкою. Завдяки цьому, знімається значну частину навантаження зі спини, що важливо для деяких категорій тренуються людей. Вертикальні велоергометри більше схожі на звичайні велотренажери, так як в них блок педалей знаходиться під сидінням і посадка у них як у велосипедиста. Такі велоергометри частіше використовують для домашніх тренувань.
Велоергометри роблять тренування приємною. Вони максимально продумані не тільки в технічному плані. Такі зручні опції, як утримувач для пляшки з водою або підставка під книгу, вже давно стали обов'язковими. Велоергометри також забезпечуються декількома видами кардиодатчики - кліпсами, датчиками на рукоятках, найбільш точними нагрудними датчиками. Велоергометри всіх провідних виробників мають вбудовані програми декількох типів. У їх числі спеціальні функції - фітнес-тест, що дозволяє оцінити підготовленість користувача до фізичних навантажень, і жироанализатор, що розраховує процентний вміст жиру, індекс маси тіла, а також рівень метаболізму. Тренувальні програми велоергометрію діляться на: встановлені - запрограмовані на зміну навантаження протягом тренування; з постійним навантаженням - програми, які дозволяють дотримуватися баланс між швидкістю і опором; пульсозавісимиє програми, що підтримують значення пульсу в заданих межах за допомогою зменшення або збільшення навантаження в процесі тренування; призначені для користувача - програми, ідеально відповідні вашим особистим потребам. Якщо ви задумалися, який велотренажер краще, зверніть увагу на велоергометри - всі достоїнства велотренажерів, реалізовані на новому технічному рівні, відкривають широкі можливості для тренувань.
Купити велоергометр в Україні - компанія Форамед