Коагулометр (аналізатор гемостазу) - це медичний прилад, призначений для аналізу згортання крові, проведення досліджень порушення гемостазу. Застосовується в клініко-діагностичних медичних лабораторіях, допомагає в постановці діагнозу при захворюваннях серця, печінки, хворобах згортання крові, при використанні антикоагулянтів і т.д. Принцип роботи коагулометра заснований на аналізі часу утворення згустку фібрину в тестованої суміші. Згідно з вимогами сучасної КОАГУЛОЛОГІЇ, оцінка параметрів згортання крові «вручну», тобто за допомогою термобані і секундоміра, не забезпечує належну відтворюваність і стандартизацію отриманих результатів. Вирішити дану проблему допомагає використання напівавтоматичних коагулометров, які є відмінним рішенням для КДЛ, з невеликими обсягами коагулологических досліджень. Однак не всі напівавтомати здатні виконувати цілі і завдання, що стоять перед лікарями-лаборантами. У переважній більшості напівавтоматичний коагулометр надає можливість оцінювати параметри системи гемостазу, пов'язані з клоттінговим принципом реєстрації, виключаючи такі важливі фактори як Антитромбін III, Протеїн С і S, плазміноген і ін. Активність останніх оцінюється в результаті хромогенних тестів, які потребують присутності в коагулометре окремого оптичного блоку.
Пропоновані в даний час довикористання в клінічній лабораторній практиці коагулометри відносяться до медичних приладів двох типів: механічному й оптичному, в основі поділу лежить механізм, призначений для реєстрації часу утворення згустку фібрину в тестованої суміші. За точністю і відтворюваності реєстрації часу згортання в бідній тромбоцитами плазмі оптичні і механічні коагулометри не відрізняються один від одного і значимо перевершують мануальні варіанти дослідження системи гемостазу. При оптичної реєстрації освіту згустку фіксується у відповідь на зміну оптичних властивостей тестируемой суміші. При механічному типі реєструючий пристрій фіксує зміну швидкості перемішування тестируемой суміші (внаслідок зміни в'язкості тестируемой суміші) кулькою або яким-небудь іншим пристроєм для перемішування. Більшість механічних коагулометров - кулькові. Незаперечною перевагою механічних коагулометров є можливість реєстрації коагуляції цільної крові, що залишається актуальним в педіатричній практиці і при скринінговому обстеженні.
До поєднаним пристроїв слід віднести екземпляри коагулометров, в яких передбачена можливість вибору оптичного або механічного типу реєстрації (т. Е. В одному приладі поєднані оптичний і механічний принципи реєстрації). Розрізняють одноканальні, двоканальні, чотирьохканальні і багатоканальні коагулометри. Як правило, число каналів не буває більше десяти. Продуктивність одноканального коагулометри низька. Досвідчений лаборант, використовуючи мануальну техніку, виконає більшість коагуляційних тестів в 2-3 рази швидше, ніж на одноканальному коагулометре. У коагулометров, що мають більше двох реєструючих каналів, число каналів, як правило, кратне, так як більшість виробників передбачають можливість дублюючих визначень і обчислення коефіцієнта варіації між двома каналами. Деякі коагулометри суміщені з фотометрами для виконання амідолітіческіх і / або імунологічних тестів. Такі коагулометри називають комбінованими. Більшість же коагулометров не здатні виконувати амідолітіческіе і / або імунологічні тести.
Автоматичним коагулометри слід називати коагулометр з високою продуктивністю, в якому передбачена програма, повністю контролює додавання реагентів (і дозволяє змінювати обсяги дозованих реагентів), а також автоматичну подачу зразків плазми для дослідження, наявність програмованого алгоритму, що дозволяє виконувати різні тести для різних зразків плазми, автоматичну реєстрацію і запам'ятовування результатів дослідження, з можливістю подальшої обробки цих результатів.
Вибрати й купити коагулометр на сайті компанії Форамед в розділі Лабораторна діагностика > Перейти в розділ