В даний час в лабораторіях можуть застосовуватися як повністю автоматичні, так і напівавтоматичні аналізатори. У напівавтоматичних моделях попередня підготовка проб для аналізу виконується оператором на спеціальному обладнанні. Звичайно, це значно збільшує час, необхідний для аналізу. У той же час, автоматичний гематологічний аналізатор може працювати безпосередньо з кров'ю без попередньої підготовки, виконуючи понад сто аналізів на годину.
Кількість вимірюваних показників
Однією з основних характеристик, від якої залежить ціна на гематологічний аналізатор, є кількість параметрів крові, які прилад вимірює в ході аналізу.
Недорогі портативні аналізатори, як правило, не здатні розділяти лейкоцити на субпопуляції і вимірюють 6-8 показників.
Більш досконалими вважаються гематологічні аналізатори з можливістю поділу лейкоцитів на три субпопуляції (так звані 3-Діффа системи), розраховані на 18 параметрів або на 22 параметри (в залежності від моделі пристрою та програмного забезпечення).
У великих лабораторіях використовуються ще більш складні установки на 26 параметрів і більше (система 5-DIFF).
Обробка результатів
Практично всі сучасні моделі гематологічних аналізаторів здатні видавати результат вимірювань в роздрукованому вигляді. Крім того, деякі прилади можуть передавати дані на комп'ютер для їх подальшої обробки. Така можливість особливо важлива для сучасних діагностичних комплексів.
Експлуатаційні витрати
Перед тим як купити гематологічний аналізатор, необхідно розрахувати витрати на його експлуатацію з урахуванням вартості реагентів, послуг з обслуговування і т.д.
Найбільш повну інформацію про це можна отримати у виробників обладнання або їх офіційних представників.
Купити гематологічний аналізатор в Україні - компанія Форамед | Лабораторне обладнання