Мамографічні системи (мамографи) - це спеціальні рентгенівські апарати для діагностики молочних залоз.
Мамографи є вузькоспеціалізованим типом діагностичного обладнання, призначеного для комплексного обстеження молочних залоз і виявлення нетипових новоутворень. Ми пропонуємо купити мамографи останнього покоління для функціонального оснащення діагностичних кабінетів та радіологічних відділень.
Показання до проведення мамографії і її види
Дослідження показують, що ефективність лікування раку молочної залози становить 94% за умови його своєчасного виявлення на стадії ранньої діагностики, тому кожному медичному закладу рекомендується купити мамографи. Згідно з рекомендацією лікарів, кожна жінка після 40 років в обов'язковому порядку повинна проходити мамологічне обстеження раз на рік, після 50 років - 2 рази на рік.
Показання до проведення мамологічного обстеження:
• підозра на новоутворення або онкологічні захворювання;
• контроль лікування новоутворень;
• скринінгове обстеження після 40 років.
Методи мамографічного дослідження:
• рентгенологічний - найбільш поширений тип обстеження з високою ефективністю, що проводиться за допомогою мамографа;
• ультразвуковий - використовується в якості доповнення до рентгенологічного методу і може застосовуватися для обстеження жінок до 40 років, а також в період вагітності і лактації;
• магнітно-резонансний - дорогий метод, але володіє високою точністю та може припускати використання контрасту;
• мікрохвильовий - грунтується на дослідженні рівня температури тканин в різних ділянках молочної залози.
Типи і переваги сучасних мамографів:
Класифікація апаратів для мамографії поділяє їх на скринінгові, призначені для комплексного обстеження, і прилади поглибленої діагностики, оснащені також функцією одночасної стереотаксичної біопсії.
За принципом роботи апарати для проведення мамографії бувають рентгенографічними і електроімпедансними. Рентген-мамограф є найпоширенішим типом обладнання для виявлення та попередження виникнення різних патологій. Більшість апаратів дозволяють зробити відразу два знімки в різних проекціях для більш точної діагностики. Такий метод отримання зображення дозволяє виявити найменші зміни в структурі тканин молочних залоз - відкладення кальцію, масталгії, фіброаденоми, кісти. Дія апарату заснована на використанні пропускної здатності тканинами рентген-променів в залежності від щільності і структури самої тканини - здорові і уражені ділянки реагують на опромінення по різному. Принцип дії електроімпедансного приладу побудовано на візуалізації електропровідності тканин, вимір якої відбувається за допомогою спеціалізованої матриці, оснащеної електродами.
За типом обробки рентгенологічного зображення мамографи бувають цифровими та аналоговими. Прилади першого типу оснащені моніторами, на які виводяться результати скринінгу, апарати другого типу комплектуються приймачами для касет і плівкових контейнерів і вимагають також покупки проявочного обладнання. Плівкові апарати мають істотний недолік - знімок легко зіпсувати невірно вибраними параметрами зйомки, також з нього можна зняти копію. З точки зору зручності комфортніші в роботі цифрові мамографи - вони дозволяють відразу отримати результати дослідження, масштабувати знімки і вивчати їх під різними кутами, також і в форматі 3D. Отримані зображення можна виводити на плівку або зберігати в цифровому форматі. Крім того, цифрові апарати володіють меншим променевим навантаженням і вважаються більш безпечними.
Замовити і купити мамографічну систему (мамограф) в Україні, компанія Форамед