Електронейроміографія об'єднує групу методів функціональної діагностики, які визначають стан периферичних нервів, швидкість провідності імпульсів по нервових волокнах, а також оцінити м'язову збудливість. Методика дозволяє зареєструвати ступінь порушення імпульсного проведення, його пригнічення або відсутність, характер зміни. Є два різновиди ЕНМГ (з поверхневими електродами або використанням голчастих, що вводяться безпосередньо в м'яз). Призначення певної процедури залежить від розташування органів, досліджуваних м'язів або нервів.
Медичне обладнання для електронейроміографія (ЕНМГ) - це комплексне електрофізіологічне дослідження, необхідне для визначення функціонального стану периферичної нервової системи і м'язів. Методика дозволяє виявляти патологічні зміни на самих ранніх стадіях.
Такий медичний апарат називається - електронейроміограф. Система має всі можливості для проведення всіх рутинних електрофізіологічних тестів.
Електронейроміографія (ЕНМГ) - це загальна назва набору різних методик дослідження, спрямованих на вивчення функції периферичних нервів і м'язів. Всі вони засновані на реєстрації біоелектричних сигналів, які виникають в м'язах і нервах при їх роботі. У нормі м'язи і нерви генерують електричні потенціали, які під час проведення обстеження на моніторі комп'ютера відображаються у вигляді «вигинів» ліній, так званих «патернів». При захворюванні ці «патерни» змінюють свою форму. Це і дає можливість фахівцеві визначити, який саме патологічний процес відбувається в нервовій і м'язовій тканинах.
Незважаючи на відносно велику кількість методик ЕНМГ, всіх їх можна розділити на дві групи, які відрізняються способом реєстрації електричних біопотенціалів. В цьому випадку ми говоримо про стимуляциону і голчасту ЕНМГ.
У першому випадку на шкіру людини в проекції досліджуваної м'язи або нерва накладається електрод у вигляді липучою пластинки. Потім ще один електрод з двома невеликими металевими виступами накладається в проекції нерва, але на деякій відстані від місця накладення попереднього електрода. Наступним етапом є подача невеликого електричного розряду на електрод з виступами, в зв'язку з чим, відбувається порушення нерва, а за допомогою іншого електрода ми реєструємо імпульс, що поширюється по досліджуваному нерву і при скороченні м'яза. Після аналізу результатів стає зрозуміло працює нерв правильно, або його функція порушена.
При голчастій ЕМГ реєстрація електричної активності м'язових волокон проводиться голчастим електродом, який вводиться безпосередньо в м'яз. При цій методиці стимуляції електричним імпульсом нерва не потрібно. При голчастою ЕМГ реєструється спонтанна активність в м'язі, яка виникає при багатьох захворюваннях нервової і м'язової систем. Також реєструється активність м'язи під час довільного її скорочення, для чого пацієнта просять трохи напружити м'яз. За результатами даних, отриманих при такому обстеженні, можна судити про роботу м'язи і нерва, який цей м'яз іннервує.
Деякі неврологічні і нейро-м'язові захворювання можна достовірно виявити тільки методом електронейроміографія.
Купити апарат для ЕНМГ в Україні - компанія Форамед