Для чого використовується ультразвуковий офтальмологічний сканер, або як його ще часто називають «ультразвук» або А / В-скан в офтальмології? У кожного датчика є своє призначення. Так, А-скан дає можливість отримання результату сканування очного дна, розмір самого очного яблука і багато іншого. Всі результати відображаються на екрані консолі приладу, можуть бути роздруковані на вбудованому термопринтері або ж виведені на друк на зовнішній принтер.
А-сканування застосовується при різкому погіршенні зору, при травмах різного походження або ж попаданні в око сторонніх предметів, при прогресуванні міопії і спостереження даної динаміки, а також для контролю макулодистрофії, відшаруванні сітківки або підозрі на утворення пухлин різного генезису. Більш того, одна з важливих функцій А-скану - це вимір розміру оча і розрахунок необхідної сили інтраокулярної лінзи при катарактальній хірургії. Все це і не тільки - сфера діагностики ультразвукових сканерів.
Ще одна функція УЗД-сканера - це В-сканування. Ця діагностика заснована на принципі двомірної офтальмоехографії. За рахунок більшої інформативності, дозволяє поряд з А-скануванням, підтвердити або уточнити раніше поставлений діагноз. Такий вид сканування дає інформацію про стан очних м'язів, нервів, самого очного яблука, судин. Особливо при непрозорості внутрішніх середовищ ока, при помутнінні рогівки або щільній катаракті. А також обов'язковий в передопераційний і післяопераційний період для контролю результатів оперативного втручання.
У більшості випадків лікар рекомендує проведення обох видів діагностики: А / В-сканування, результати яких доповнюють один одного і дозволяють поставити діагноз з найбільшою точністю.
Також офтальмологічні ультразвукові сканери мають таку функцію, як пахіметрія. Існують два види пахіметріі: безконтактний метод і ультразвуковий. У порівнянні з безконтактною пахіметрією, ультразвуковий метод найбільш точний та інформативний для лікаря, хоча він більш тривалий у часі і вимагає анестезії. Однак в даному випадку датчик Р-скан фіксує товщину рогівки на кожній окремій ділянці рогівки. Тоді як безконтактний метод дає тільки інформацію про товщину рогівки по центру.
Купити офтальмологічний ультразвуковий сканер в Україні - компанія Форамед